> > Oscar bought a dozen eggs at the store for $3.28 what is the unit price per egg?

Oscar bought a dozen eggs at the store for $3.28 what is the unit price per egg?

Oscar bought a dozen eggs at the store for $3.28 what is the unit p...

104 Views

Oscar bought a dozen eggs at the store for $3.28 what is the unit price per egg?

Oscar bought a dozen eggs at the store for $3.28 what is the unit price per egg?

Answer

$3.28/12 eggs $0.27 is about how much he pays for each egg (Eggs are $1.59 at kwik trip)

To see more answers head over to College Study Guides
Virtual Teaching Assistant: John B.
Question Level: Basic
Karma: Free
Upload Date: 5/31/2017

This 34 words question was answered by John B. on StudySoup on 5/31/2017. The question contains content related to Math Since its upload, it has received 104 views.

Recommended Questions