> > What is the unit rate??

What is the unit rate??

Seven notebooks at the school supply store cost $4.76.

442 Views

What is the unit rate??

Seven notebooks at the school supply store cost $4.76.

Answer

you divide 1 by 4.76 and you get 0.21 as your main answer

To see more answers head over to College Study Guides
Virtual Teaching Assistant: John B.
Question Level: Basic
Karma: Free
Upload Date: 5/31/2017

This 14 words question was answered by John B. on StudySoup on 5/31/2017. The question contains content related to Math Since its upload, it has received 442 views.

Recommended Questions