> > Devon is trying to find the unit price on a 6 packs of drinks on sale for 299 his sister saying that at that price eat drink would cost just over $2 is he correct and how do you know if she's not how would have insisted find the correct price

Devon is trying to find the unit price on a 6 packs of drinks on sale for 299 his sister saying that at that price eat drink would cost just over $2 is he correct and how do you know if she's not how would have insisted find the correct price

Devon is trying to find the unit price on a 6 packs of drinks on sa...

205 Views

Devon is trying to find the unit price on a 6 packs of drinks on sale for 299 his sister saying that at that price eat drink would cost just over $2 is he correct and how do you know if she's not how would have insisted find the correct price

Devon is trying to find the unit price on a 6 packs of drinks on sale for 299 his sister saying that at that price eat drink would cost just over $2 is he correct and how do you know if she's not how would have insisted find the correct price

Answer

She is coorect because if you are only buying a pack of drinks but its 299 and the other one you get for only $2 a MEAL and a DRINK so yeah

To see more answers head over to College Study Guides
Virtual Teaching Assistant: John B.
Question Level: Basic
Karma: Free
Upload Date: 5/31/2017

This 102 words question was answered by John B. on StudySoup on 5/31/2017. The question contains content related to Math Since its upload, it has received 205 views.

Recommended Questions