> > Leanne is getting a puppy.

Leanne is getting a puppy.

Her parents are building a play area to give the puppy a place to r...

197 Views

Leanne is getting a puppy.

Her parents are building a play area to give the puppy a place to run.
The play area will be in the shape of a rectangle with length of 25 feet and a width of 15 feet.
If the total cost of the fence is $1,440, what is the unit price of the fence per foot?

Answer

multiply each nuber buy 2

To see more answers head over to College Study Guides
Virtual Teaching Assistant: John B.
Question Level: Basic
Karma: Free
Upload Date: 5/31/2017

This 61 words question was answered by John B. on StudySoup on 5/31/2017. The question contains content related to Math Since its upload, it has received 197 views.

Recommended Questions