> > Tristan buys b boxes of granola that cost 4$ each he also buys one box of crackers that cost 2$ write 3equivalent expressions

Tristan buys b boxes of granola that cost 4$ each he also buys one box of crackers that cost 2$ write 3equivalent expressions

Tristan buys b boxes of granola that cost 4$ each he also buys one ...

45 Views

Tristan buys b boxes of granola that cost 4$ each he also buys one box of crackers that cost 2$ write 3equivalent expressions

Tristan buys b boxes of granola that cost 4$ each he also buys one box of crackers that cost 2$ write 3equivalent expressions

Answer

4b + 2 2 + 4b 4b + 2(1)

Virtual Teaching Assistant: John B.
Question Level: Basic
Karma: Free
Upload Date: 5/31/2017

This 46 words question was answered by John B. on StudySoup on 5/31/2017. The question contains content related to Math Since its upload, it has received 45 views.

Recommended Questions