> > answers to six grade student bought three cans of tennis balls for $4 each.

answers to six grade student bought three cans of tennis balls for $4 each.

sales tax for all three cans was $.95 write an expression to show t...

285 Views

answers to six grade student bought three cans of tennis balls for $4 each.

sales tax for all three cans was $.95 write an expression to show the total amount the students paid.

Answer

(4 times 3)+(.95 times 3) then you just put your answer

Virtual Teaching Assistant: John B.
Question Level: Basic
Karma: Free
Upload Date: 5/31/2017

This 33 words question was answered by John B. on StudySoup on 5/31/2017. The question contains content related to Math Since its upload, it has received 285 views.

Recommended Questions